SMBJ28CA-13-F
型號描述:
45.4V Clamp 13.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 600W 28.0V
型號:
SMBJ28CA-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
3000
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.2A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)