SMBJ28AQ-13-F
型號描述:
45.4V Clamp 13.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 600W Transient Voltage Suppressor
型號:
SMBJ28AQ-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.2A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)