SMBJ120A-13-F
型號描述:
193V Clamp 3.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 600W 120V
型號:
SMBJ120A-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.1A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)