SDT20B60VCTFP
型號描述:
Diode 60 V 10A Through Hole ITO-220AB (Type TH)
DIODE SCHOTTKY 60V 10A ITO220AB
型號:
SDT20B60VCTFP
原廠包裝量:
50
起訂量:50 倍增量:1
Package / Case
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
Current - Average Rectified (Io)
10A
Supplier Device Package
ITO-220AB (Type TH)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
600 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 60 V