SDT20120CT
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 120 V 10A Through Hole TO-220-3
DIODE ARR SCHOT 120V 10A TO2203
型號:
SDT20120CT
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Package / Case
TO-220-3
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
10A
Supplier Device Package
TO-220-3
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
880 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
80 µA @ 120 V