DSS20200L-7
型號描述:
雙極結晶體管 - BJT LOW VCE(SAT) PNP SMT
型號:
DSS20200L-7
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Transistor Type
PNP
Current - Collector (Ic) (Max)
2 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
20 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
180mV @ 200mA, 2A
Current - Collector Cutoff (Max)
100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
180 @ 1A, 2V
Power - Max
600 mW
Frequency - Transition
100MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)