DMP2008UFG-7
- 型號描述:
P-Channel 20 V 14A (Ta), 54A (Tc) 2.4W (Ta), 41W (Tc) Surface Mount POWERDI3333-8
MOSFET P-CH 20V 14A PWRDI3333
- 型號:
- DMP2008UFG-7
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-PowerVDFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- P-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 14A (Ta), 54A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 8mOhm @ 12A, 4.5V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 2.4W (Ta), 41W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 1V @ 250µA
- Supplier Device Package
- POWERDI3333-8
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 1.5V, 4.5V
- Vgs (Max)
- ±8V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 20 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 72 nC @ 4.5 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 6909 pF @ 10 V