DMP2008UFG-7
型號描述:
P-Channel 20 V 14A (Ta), 54A (Tc) 2.4W (Ta), 41W (Tc) Surface Mount POWERDI3333-8
MOSFET P-CH 20V 14A PWRDI3333
型號:
DMP2008UFG-7
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
8-PowerVDFN
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
14A (Ta), 54A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
8mOhm @ 12A, 4.5V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
2.4W (Ta), 41W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
1V @ 250µA
Supplier Device Package
POWERDI3333-8
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
1.5V, 4.5V
Vgs (Max)
±8V
Drain to Source Voltage (Vdss)
20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
72 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
6909 pF @ 10 V