DMP2004K-7
型號描述:
P-Channel 20 V 600mA (Ta) 550mW (Ta) Surface Mount SOT-23-3
MOSFET P-CH 20V 600MA SOT23-3
型號:
DMP2004K-7
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
600mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
900mOhm @ 430mA, 4.5V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
550mW (Ta)
Vgs(th) (Max) @ Id
1V @ 250µA
Supplier Device Package
SOT-23-3
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
1.8V, 4.5V
Vgs (Max)
±8V
Drain to Source Voltage (Vdss)
20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
175 pF @ 16 V