DMP10H400SE-13
- 型號描述:
P-Channel 100 V 2.3A (Ta), 6A (Tc) 2W (Ta), 13.7W (Tc) Surface Mount SOT-223-3
MOSFET P-CH 100V 2.3A/6A SOT223
- 型號:
- DMP10H400SE-13
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- FET Type
- P-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 2.3A (Ta), 6A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 250mOhm @ 5A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3V @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 17.5 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1239 pF @ 25 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 2W (Ta), 13.7W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)