DMP10H400SE-13
型號描述:
P-Channel 100 V 2.3A (Ta), 6A (Tc) 2W (Ta), 13.7W (Tc) Surface Mount SOT-223-3
MOSFET P-CH 100V 2.3A/6A SOT223
型號:
DMP10H400SE-13
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
FET Type
P-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
2.3A (Ta), 6A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
250mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
17.5 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1239 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
2W (Ta), 13.7W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)