DMN2004K-7-W
型號描述:
N-Channel 20 V 630mA (Ta) 350mW (Ta) Surface Mount SOT-23-3
MOSFET MOSFET BVDSS: 8V-24V SOT23 T&R 3K
型號:
DMN2004K-7-W
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
20 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
630mA (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
1.8V, 4.5V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
550mOhm @ 540mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id
1V @ 250µA
Vgs (Max)
±8V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
150 pF @ 16 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
350mW (Ta)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)