BZX84C9V1-7-F
型號描述:
Zener Diode 9.1 V 350 mW ±6% Surface Mount SOT-23-3
DIODE ZENER 9.1V 350MW SOT23-3
型號:
BZX84C9V1-7-F
品牌:
Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
9.1 V
Tolerance
±6%
Power - Max
350 mW
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)