BZT585B2V4T-7
- 型號描述:
Zener Diode 2.4 V 350 mW ±2% Surface Mount SOD-523
DIODE ZENER 2.4V 350MW SOD523
- 型號:
- BZT585B2V4T-7
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 2.4 V
- Tolerance
- ±2%
- Power - Max
- 350 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
- 100 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50 µA @ 1 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.1 V @ 100 mA
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C