BZT52C6V8-7-F
型號描述:
Zener Diode 6.8 V 500 mW ±6% Surface Mount SOD-123
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123
型號:
BZT52C6V8-7-F
品牌:
Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
6.8 V
Tolerance
±6%
Power - Max
500 mW
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C