BAS70-05-7-F
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 70 V 70mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
DIODE ARR SCHOT 70V 70MA SOT23-3
型號:
BAS70-05-7-F
品牌:
Diodes Incorporated
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)
5 ns
Technology
Schottky
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
70mA (DC)
Supplier Device Package
SOT-23-3
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V