首頁 > Diodes Incorporated代理商 > AZ1117CH-1.8TRG1
影像僅供參考,以產品規格為準
AZ1117CH-1.8TRG1
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A SOT-223-3
IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-3
型號:
AZ1117CH-1.8TRG1
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-261-4, TO-261AA
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
1A
Operating Temperature
-20°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration
Positive
Current - Quiescent (Iq)
6 mA
Voltage - Input (Max)
15V
Number of Regulators
1
Supplier Device Package
SOT-223-3
Voltage - Output (Max)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Control Features
PSRR
70dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max)
1.3V @ 800mA