AP2112K-1.2TRG1
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 600mA SOT-25
IC REG LINEAR 1.2V 600MA SOT-25
- 型號:
- AP2112K-1.2TRG1
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Output Configuration
- Positive
- Output Type
- Fixed
- Number of Regulators
- Voltage - Input (Max)
- 6V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1.2V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- 1.3V @ 600mA
- Current - Output
- 600mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 80 µA
- PSRR
- 65dB (100Hz ~ 1kHz)
- Control Features
- Enable
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C