首頁 > Diodes Incorporated代理商 > AP1501A-12K5G-13
影像僅供參考,以產品規格為準
AP1501A-12K5G-13
型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 5A TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
IC REG BUCK 12V 5A TO263-5
型號:
AP1501A-12K5G-13
品牌:
Diodes Incorporated
Output Type
Fixed
Voltage - Input (Min)
4.5V
Voltage - Input (Max)
40V
Voltage - Output (Min/Fixed)
12V
Voltage - Output (Max)
Current - Output
5A
Frequency - Switching
150kHz
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C (TA)