AP1501-K5G-13
型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.23V 1 Output 3A TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5
型號:
AP1501-K5G-13
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type
Adjustable
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
1
Function
Step-Down
Current - Output
3A
Operating Temperature
-20°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration
Positive
Frequency - Switching
150kHz
Voltage - Input (Max)
40V
Topology
Buck
Supplier Device Package
TO-263-5
Synchronous Rectifier
No
Voltage - Output (Max)
37V
Voltage - Input (Min)
4.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.23V