ECH381R-08P
型號描述:
8 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole
TERM BLOCK HDR 8POS 3.81MM
型號:
ECH381R-08P
品牌:
Dinkle Corporation, USA
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions
8
Positions Per Level
8
Number of Levels
1
Pitch
0.150" (3.81mm)
Header Orientation
90°, Right Angle
Plug Wire Entry
Termination Style
Solder
Mounting Type
Through Hole
Current - IEC
14A
Voltage - IEC
320 V
Current - UL
8 A
Voltage - UL
300 V
Wire Gauge or Range - AWG
Wire Gauge or Range - mm²
Color
Green
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C