EC350V-03P
- 型號描述:
3 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line)
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.50MM
- 型號:
- EC350V-03P
- 品牌:
- Dinkle Corporation, USA
數量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Color
- Green
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions
- 3
- Pitch
- 0.138" (3.50mm)
- Type
- Plug, Female Sockets
- Operating Temperature
- -40°C ~ 120°C
- Termination Style
- Screw - Rising Cage Clamp
- Current - IEC
- 14A
- Number of Levels
- Wire Gauge or Range - AWG
- 14-28 AWG
- Wire Gauge or Range - mm²
- 0.2-1.5mm²
- Positions Per Level
- 3
- Header Orientation
- Plug Wire Entry
- 180°
- Contact Mating Finish
- Tin
- Current - UL
- 8 A
- Voltage - IEC
- 320 V
- Voltage - UL
- 300 V