VCHA075D-100MS6
型號描述:
10 μH Shielded Inductor 5.2 A 38mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 5.2A 38 MOHM SMD
型號:
VCHA075D-100MS6
品牌:
Delta Electronics/Cyntec
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Type
Material - Core
Metal
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
5.2 A
Current - Saturation (Isat)
6.9A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
38mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)