首頁 > Delta Electronics代理商 > PMC-24V600W1RW
影像僅供參考,以產品規格為準
PMC-24V600W1RW
型號描述:
Enclosed, Conformal Coated AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 24V 600W
型號:
PMC-24V600W1RW
品牌:
Delta Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
6
起訂量:60 倍增量:1
Type
Enclosed, Conformal Coated
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
25 A
Power (Watts)
600W
Applications
Industrial, ITE (Commercial), Laboratory
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
92%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
7.48" L x 4.72" W x 2.40" H (190.0mm x 120.0mm x 61.0mm)