PFR02S-102-FNH
- 型號描述:
1 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Thick Film
RES SMD 1K OHM 1% 1/32W 01005
- 型號:
- PFR02S-102-FNH
- 品牌:
- Delta Electronics/Cyntec
- 點擊查看即時庫存
起訂量:20000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 1 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.03W, 1/32W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case
- 01005 (0402 Metric)
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.006" (0.15mm)