0805CS-6N2EKTS
- 型號描述:
6.2 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 110mOhm 0805 (2012 Metric)
FIXED IND 6.2NH 600MA 110 MOHM
- 型號:
- 0805CS-6N2EKTS
- 品牌:
- Delta Electronics/Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 110mOhm
- Q @ Freq
- 50 @ 1GHz
- Frequency - Self Resonant
- 5.5GHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- Material - Core
- Ceramic
- Inductance Frequency - Test
- 250 MHz
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.061" (1.55mm)
- Inductance
- 6.2 nH
- Current Rating (Amps)
- 600 mA