首頁 > Delevan代理商 > S4924-183K
影像僅供參考,以產品規格為準
S4924-183K
型號描述:
18 μH Shielded Inductor 580 mA 890mOhm Max Nonstandard
RF電感器 - SMD 18uH 10% .89ohm Shielded SMT Induc
型號:
S4924-183K
品牌:
Delevan
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:500
Type
Material - Core
Ferrite
Inductance
18 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
580 mA
Current - Saturation (Isat)
250mA
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
890mOhm Max
Q @ Freq
45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant
45MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max)
0.220" (5.58mm)