S1812R-182K
- 型號描述:
1.8 μH Shielded Inductor 681 mA 430mOhm Max 1812 (4532 Metric)
FIXED IND 1.8UH 681MA 430MOHM SM
- 型號:
- S1812R-182K
- 品牌:
- Delevan
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric)
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 430mOhm Max
- Q @ Freq
- 40 @ 7.9MHz
- Frequency - Self Resonant
- 100MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 7.9 MHz
- Supplier Device Package
- 1812
- Height - Seated (Max)
- 0.134" (3.40mm)
- Inductance
- 1.8 µH
- Current Rating (Amps)
- 681 mA