首頁 > Delevan代理商 > PTKM500R-59H
影像僅供參考,以產品規格為準
PTKM500R-59H
型號描述:
500 μH Shielded Toroidal Inductor 2.6 A 160mOhm Max Radial, Horizontal (Open)
功率電感器 - 引線式 500uH Toroid Horz
型號:
PTKM500R-59H
品牌:
Delevan
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Type
Toroidal
Material - Core
Ferrite
Inductance
500 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
2.6 A
Current - Saturation (Isat)
1.1A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
800kHz
Ratings
Operating Temperature
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Horizontal (Open)
Supplier Device Package
Size / Dimension
1.150" Dia (29.21mm)
Height - Seated (Max)
0.475" (12.06mm)