首頁 > Delevan代理商 > PT150R-1250HM
影像僅供參考,以產品規格為準
PT150R-1250HM
型號描述:
150 μH Unshielded Toroidal Inductor 5.7 A 60mOhm Max Radial, Horizontal (Open)
FIXED IND 150UH 5.7A 60 MOHM TH
型號:
PT150R-1250HM
Inductance
150 µH
Tolerance
±15%
Current Rating (Amps)
5.7 A
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Package / Case
Radial, Horizontal (Open)
Supplier Device Package
Size / Dimension
1.250" Dia (31.75mm)
Height - Seated (Max)
0.700" (17.78mm)