PT150-1250HM
- 型號描述:
150 μH Shielded Toroidal Inductor 5.7 A 60mOhm Max Radial, Horizontal (Open)
FIXED IND 150UH 5.7A 60 MOHM TH
- 型號:
- PT150-1250HM
- Material - Core
- Iron Powder
- Inductance
- 150 µH
- Tolerance
- ±15%
- Current Rating (Amps)
- 5.7 A
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 60mOhm Max
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Package / Case
- Radial, Horizontal (Open)
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 1.250" Dia (31.75mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.700" (17.78mm)