首頁 > Delevan代理商 > PT150-1040HM
影像僅供參考,以產品規格為準
PT150-1040HM
型號描述:
150 μH Shielded Toroidal Inductor 3.4 A 100mOhm Max Radial, Horizontal (Open)
FIXED IND 150UH 3.4A 100 MOHM TH
型號:
PT150-1040HM
Material - Core
Iron Powder
Inductance
150 µH
Tolerance
±15%
Current Rating (Amps)
3.4 A
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Package / Case
Radial, Horizontal (Open)
Supplier Device Package
Size / Dimension
1.040" Dia (26.42mm)
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)