首頁 > Delevan代理商 > PT150-1040
影像僅供參考,以產品規格為準
PT150-1040
型號描述:
150 μH Shielded Toroidal Inductor 3.4 A 100mOhm Max Radial, Vertical (Open)
FIXED IND 150UH 3.4A 100 MOHM TH
型號:
PT150-1040
品牌:
Delevan
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:1
Type
Toroidal
Material - Core
Iron Powder
Inductance
150 µH
Tolerance
±15%
Current Rating (Amps)
3.4 A
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Supplier Device Package
Size / Dimension
1.040" Dia x 0.500" W (26.42mm x 12.70mm)