首頁 > Delevan代理商 > PT10R-990HM
影像僅供參考,以產品規格為準
PT10R-990HM
型號描述:
10 μH Unshielded Toroidal Inductor 13.2 A 8mOhm Max Radial, Horizontal (Open)
FIXED IND 10UH 13.2A 8 MOHM TH
型號:
PT10R-990HM
品牌:
Delevan
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:1
Type
Toroidal
Material - Core
Inductance
10 µH
Tolerance
±15%
Current Rating (Amps)
13.2 A
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
8mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Horizontal (Open)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.990" Dia (25.15mm)
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)