首頁 > Delevan代理商 > PT1000-2050
影像僅供參考,以產品規格為準
PT1000-2050
型號描述:
1 mH Shielded Toroidal Inductor 5.9 A 200mOhm Max Radial, Vertical (Open)
FIXED IND 1MH 5.9A 200 MOHM TH
型號:
PT1000-2050
Material - Core
Iron Powder
Inductance
1 mH
Tolerance
±15%
Current Rating (Amps)
5.9 A
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Supplier Device Package
Size / Dimension
2.050" Dia x 0.850" W (52.07mm x 21.59mm)