首頁 > Delevan代理商 > PT1000-1400
影像僅供參考,以產品規格為準
PT1000-1400
型號描述:
1 mH Shielded Toroidal Inductor 1.8 A 620mOhm Max Radial, Vertical (Open)
FIXED IND 1MH 1.8A 620 MOHM TH
型號:
PT1000-1400
品牌:
Delevan
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:1
Type
Toroidal
Material - Core
Iron Powder
Inductance
1 mH
Tolerance
±15%
Current Rating (Amps)
1.8 A
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
620mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Supplier Device Package
Size / Dimension
1.400" Dia x 0.550" W (35.56mm x 13.97mm)