ER1641-471KR
- 型號描述:
470 nH Shielded Molded Inductor 565 mA 250mOhm Max Axial
FIXED IND 470NH 565MA 250MOHM TH
- 型號:
- ER1641-471KR
- 品牌:
- Delevan
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Package / Case
- Axial
- Size / Dimension
- 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Shielding
- Shielded
- Type
- Molded
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 250mOhm Max
- Q @ Freq
- 44 @ 25MHz
- Frequency - Self Resonant
- 235MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- Material - Core
- Phenolic
- Inductance Frequency - Test
- 25 MHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- Inductance
- 470 nH
- Current Rating (Amps)
- 565 mA