首頁 > Delevan代理商 > ER1641-471KR
影像僅供參考,以產品規格為準
ER1641-471KR
型號描述:
RF電感器 - 引線式 .47uH 10% .25ohm Est Reli ThruHole RF
型號:
ER1641-471KR
品牌:
Delevan
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Mounting Type
Through Hole
Shielding
Shielded
Type
Molded
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Q @ Freq
44 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
235MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Phenolic
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
Inductance
470 nH
Current Rating (Amps)
565 mA