PCA600F-48
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 48V 85 ~ 264 VAC, 88 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 48V 624W
型號:
PCA600F-48
品牌:
Cosel USA, Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 88 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
48V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
13 A
Power (Watts)
624W
Applications
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
93%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Features
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
5.98" L x 3.50" W x 1.61" H (152.0mm x 89.0mm x 41.0mm)