DBS400B12
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 34A 200V - 400V Input
DC DC CONVERTER 12V 408W
型號:
DBS400B12
品牌:
Cosel USA, Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
200V
Voltage - Input (Max)
400V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
34A
Power (Watts)
408 W
Applications
ITE (Commercial)
Features
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
87%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
21-DIP Module
Size / Dimension
4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)