CG1052U016V3C
型號描述:
10500 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 27mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 10500UF 16V SCREW CHAS
型號:
CG1052U016V3C
品牌:
Cornell Dubilier Knowles
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:42 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
-10%, +75%
Package / Case
Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension
2.000" Dia (50.80mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
27mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
3.125" (79.38mm)
Capacitance
10500 µF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
7.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
8.74 A @ 10 kHz