CD15FD271JO3F
型號描述:
270 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CAP MICA 270PF 5% 500V RADIAL
型號:
CD15FD271JO3F
品牌:
Cornell Dubilier Knowles
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
270 pF
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
500 V
Dielectric Material
Mica
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)
Features
General Purpose
Size / Dimension
0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)
0.390" (9.90mm)