381LX681M200K022
型號描述:
680 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP TH
型號:
381LX681M200K022
Capacitance
680 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.4 A @ 20 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)
1.260" (32.00mm)