381LX331M200J012
型號描述:
330 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP TH
型號:
381LX331M200J012
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.7 A @ 20 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)