381LX122M250A452
型號描述:
1200 μF 250 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH
型號:
381LX122M250A452
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.850" (47.00mm)
Capacitance
1200 µF
Voltage - Rated
250 V
Ripple Current @ Low Frequency
2.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.2 A @ 20 kHz