381LX103M035J452
型號描述:
10000 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP TH
型號:
381LX103M035J452
品牌:
Cornell Dubilier Knowles
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
10000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
3.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.7 A @ 20 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)
1.850" (47.00mm)