381LQ471M400K452
型號描述:
470 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 388mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP TH
型號:
381LQ471M400K452
品牌:
Cornell Dubilier Knowles
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
388mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.68 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.35 A @ 20 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)
1.850" (47.00mm)