380LX681M400A052
型號描述:
680 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 270mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C
型號:
380LX681M400A052
品牌:
Cornell Dubilier Electronics Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:5 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
270mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
2.047" (52.00mm)
Capacitance
680 µF
Voltage - Rated
400 V
Ripple Current @ Low Frequency
3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
4.2 A @ 20 kHz