380LX103M035A012
型號描述:
10000 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 50mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP TH
型號:
380LX103M035A012
品牌:
Cornell Dubilier Knowles
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
10000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
4.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
5.1 A @ 20 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)