333MSR400K
型號描述:
0.03 μF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Metallized Radial
型號:
333MSR400K
品牌:
Cornell Dubilier
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC
200V
Voltage Rating - DC
400V
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
0.03 µF
Size / Dimension
0.512" L x 0.256" W (13.00mm x 6.50mm)